Våra medarbetare på INKA

Webbyrån INKA Interactive har i dagsläget ett tiotal anställda och ibland även en praktikant eller två! Vi som jobbar här har spetskompetens inom en rad olika områden och vi jobbar stenhårt för att ert företag ska lyckas på Internet.

pelleSM.jpg

Pär Holmgren

VD och projektledare

pelle@inka.se

070 317 39 52

Grundare av INKA och Internetguru som vet hur man affärsutvecklar på webben. Han är utbildad projektledare på Master of Media och har en magister i naturgeografi.
_G1A0328_new.jpg

Linus Ritter

Digital specialist

linus@inka.se

073 438 25 83

Linus har stor erfarenhet av kommunikation och varumärken i digitala format. Med examen i både retorik och företagsekonomi samt studier på Harvard vet han vad som krävs för att lyckas på Internet.
_G1A0256_.jpg

Sabina Ovallius Holmgren

Strateg och projektledare

sabina@inka.se

_G1A0288_new.jpg

Stergios Karakostas

E-Commerce/Fotograf

stergios@inka.se

Med över 10 års erfarenhet i branschen har Stergios jobbat med att bygga hemsidor och webbshoppar, älskar foto och sport fotografering.
john.jpg

John Dahlquist

Senior utvecklare

john@inka.se

INKA:s tekniska chef som har gått från att programmera applikationer till webbutveckling. John har läst systemvetenskap samt drama, teater och film. Han vet vad som krävs inom avancerade webbplattformar.
_G1A0230_.jpg

Johannes Lantz

Webbutvecklare

johannes@inka.se

fredrik.jpg

Fredrik Svensson

Art Director

fredrik@inka.se

Grafisk formgivare med känsla för detaljer. Utbildad på Konstfack och har över 15 års erfarenhet från en rad olika designformer såsom webbdesign, interaktionsdesign, illustrationer m.m.
William Persson

William Persson

Digital analys & marknadsföring

william@inka.se

Lisa Holmgren

Lisa Holmgren

Inköps- och ekonomiansvarig

lisa@inka.se

Kerstin har en lång erfarenhet från dataavdelningen på MAS. Hon är utbildad systemvetare med rutin på datorer före Internets tid.
ewa.jpg

Ewa Doliwa Ekström

Front-end utvecklare

ewa@inka.se

Ewa har en bakgrund som förlagsredaktör och har ett stort engagemang för informations-struktur på webben. Hon har en diger utbildningsbakgrund med en magister i språkvetenskap samt examen som webbredaktör.
ellenSM.jpg

Ellen Brydevall

Front-end utvecklare

ellen@inka.se

andre.jpg

André De Loisted

Fotograf

andre@bildbyran040.se

070 668 29 60

Passionerad fotograf med många års erfarenhet från branschen. Han har en bred portfolio med allt från porträtt, reportage, produkter, filmer m.m.
Felix

Felix Neij

SEO-Specialist & Digital Marknadsföring

felix@inka.se